piątek, 4 marca 2011

Bundesliga. Lewandowski dał zwycięstwo Borussii w meczu z Koeln!

W inaugurującym meczu 25. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund wygrywa na Westfalenstadion z FC Köln 1:0. Wynik spotkania, jeszcze w pierwszej połowie ustalił Robert Lewandowski, pokonując bramkarza gości strzałem zza pola karnego. Pomimo dużej przewagi i wielu sytuacji bramkowych gospodarze nie zdołali już podwyższyć rezultatu. Borussia po tym zwycięstwie ma na swoim koncie 61 punktów i spokojnie czeka na to jak zagrają w najbliższe dwa dni jej rywale.

W ostatnich trzech meczach Juergen Klopp konsekwetnie wystawiał Roberta Lewandowskiego w pierwszym składzie. Dwa ostatnie spotkania polskiego napastnik nie były dla niego specjalnie udane. "Lewy" miał sytuacji podbramkowych jak na lekarstwo.

Trochę blokowała go pozycja. Lewandowski grała za Lucasem Barriosem, gdzie musiał wykazać więcej inicjatywy w dochodzeniu do sytuacji. W dwóch ostatnich meczach było z tym słabo, ale w spotkaniu z FC Koeln można było odnieść wrażenie, że Robert wyciągnął wnioski ze swojej gry. Co więcej przyćmił Lucasa Barriosa. Lewandowski cały czas "był pod grą". Walczył, szarpał, przepychał się. Robił to, czego brakowało w meczu z Bayernem i St. Pauli.

Nie wyzbył się jednak swojego największego grzechu, czyli niedokładności. W 84. minucie meczu wybiegł do kontry wspólnie z Lucasem Barriosem. Przed sobą miał tylko obrońcą, dlatego wybrał podanie do kolegi. Zrobił to jednak bardzo niechlujnie i piłka odbiła się od rywala i potoczyła w ręce bramkarza gości Michaela Rensinga, który był bohaterem swojej drużyny. Gdyby nie on FC Koeln przegrałoby o wiele wyżej.