niedziela, 5 grudnia 2010

Bundesliga. Kolejne zwycięstwo Borussii, piąte trafienie Lewandowskiego

Robert Lewandowski zdobył swoją piątą bramkę w Bundeslidze, a jego Borussia Dortmund pokonała FC Nürnberg 2:0. W pierwszym składzie lidera Bundesligi zagrał także Łukasz Piszczek, a w 60. minucie na boisko wszedł Jakub Błaszczykowski.

W 88. minucie meczu Robert Lewandowski wykazał się w polu karnym nosem rasowego napastnika - dopadł do bezpańskiej piłki, odwrócił się i lewą nogą z około jedenastu metrów pokonał bramkarza FC Nürnberg. Ustalił wynik meczu na 2:0 dla Borussii Dortmund, dla której było to trzynaste zwycięstwo w piętnastym meczu ligi niemieckiej.

Wcześniej Lewandowski lekko nie miał. Był aktywny, pokazywał się kolegom, walczył, próbował akcji indywidualnych, ale brakowało mu albo trochę szczęścia, albo koncentracji, albo po prostu skuteczności. Szczęśliwie Polak zdołał strzelić bramkę, w przeciwnym razie ocena jego występu byłaby co najwyżej poprawna.

Dobre spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek. Był miej aktywny w ataku niż w poprzednich spotkaniach, ale z zadań defensywnych spisywał się bez zarzutu. Świetną zmianę (wszedł w 60. minucie) dał z kolei Kuba Błaszczykowski - po jego wejściu na boisko Borussia, która prowadziła od 23. minuty po strzale Hummelsa, ożywiła się i zaczęła walczyć o rozstrzygającego gola. Gola o tyle ważnego, że gospodarze nie mieli zamiaru poddać się bez walki i kilka razy zagrozili bramce Weidenfellera.

Zwycięstwo pozwoliło klubowi z Dortmundu odskoczyć drugiemu w tabeli ligi niemieckiej Mainz na dziesięć punktów.