niedziela, 9 stycznia 2011

Borussia Dortmund rozstrzelała FC Basel

Borussia Dortmund z trzema Polakami w składzie wygrała 4:0 mecz towarzyski z mistrzami Szwajcarii, FC Basel. Podopieczni Juergena Kloppa są w formie przed startem rundy rewanżowej w Bundeslidze.

To był ostatni sprawdzian BVB przed startem ligi. Na boisku od pierwszej minuty zobaczyliśmy trzech reprezentantów Polski: Roberta Lewandowskiego, Jakuba Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka. "Lewy" dostał szansę gry, ponieważ zabrakło dwóch podstawowych zawodników formacji ofensywnej - Shinji Kagawa, który prawdopodobnie do końca stycznia będzie brał udział w Pucharze Azji. Z kolei Lucas Barrios trenował indywidualnie.

Borussia od początku spotkania ruszyła do ataku, jednak do przerwy było tylko 1:0. Tuż przed gwizdkiem sędziego wynik otworzył jednak Lewandowski. Bramka do szatni przybiła gości i w drugiej połowie strzelali tylko gracze Kloppa. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:0.

Borussia Dortmund - FC Basel 4:0
Bramki: Robert Lewandowski 45, Nuri Sahin 61, Antonio da Silva 70, Daniel Ginczek 88.