sobota, 11 grudnia 2010

Bundesliga. Borussia wygrywa z Werderem, kontrowersja przy drugim golu

W 16. kolejce Bundesligi Borussia Dortmund wygrała z Werderem Brema 2:0. Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek rozpoczęli ten mecz od pierwszej minuty. Robert Lewandowski wszedł w 60. minucie i... to on "sprokurował" największą kontrowersję. Polak dotknął głową piłkę po strzale Kagawy, a futbolówka trafiła do siatki. Niemieckie źródła kłócą się w kwestii autorstwa tego trafienia.

Pierwsza połowa meczu należała zdecydowanie do graczy Juergena Kloppa. Piłkarze Borussii szybko rozpoczęli strzelanie - już w 9. minucie gry Sahin kapitalnym strzałem z dystansu pokonał Wiesego. Faul, dzięki któremu Turek mógł wykonywać stały fragment gry, został podyktowany na Łukaszu Piszczku.

W drugiej połowie Werder przycisnął rywala, stworzył wiele sytuacji bramkowych, ale piłkarzom Schaafa brakowało szczęścia. Fortuna towarzyszyła za to liderowi Bundesligi. W 70. minucie po świetnej akcji Błaszczykowskiego gola strzelił Kagawa. I choć piłka otarła się jeszcze o głowę Roberta Lewandowskiego, oficjalna strona Bundesligi zaliczyła gola Japończykowski.